İp Adresiniz

ip adresiniz

44.192.44.30

Bu adres şu anda kullandığınız cihazın bağlı olduğu internete ait gerçek ip adresidir.

Statik ip adresi nedir?

İp adresi kısaca internet üzerindeki gerçek sayısal adresinizdir. Bu adresler dönüşümlü ve paylaşımlı olarak kullanılır. Bu durum dünyanın her yerinde ve tüm internet servis sağlayıcıları için geçerlidir. Çünkü ipv4 isimli ip adresi sistemindeki adres sayısı günümüz dünya nufusu, teknoloji ve internet kullanımı için yeterli gelmemiş ve tükenmiştir.

Statik ip adresine neden ve ne kadar ücret öderim?

ipv4 adresleri dünyada tükendiğinden dolayı mevcut stokların çok dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir. Ayrıca tükendiğinden dolayı maliyetleri de her geçen gün artmaktadır. şu anda statik ip ücreti firmamız tarafından aylık 24,99 TL olarak ücretlendirilmektedir. Daha detaylı ve kesin bilgiyi 0850 441 92 30 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Statip/sabit ip adresi ne için kullanılır?, Neden gereklidir?

Statik ip adresi hizmeti alan müşterilerimize özel bir ip adresi tanımlanmakta ve bu ip adresi üzerinden yanlızca satın alan müşteri hzimet alabilmektedir. böylelikle hizmet alan müşterimiz internet üzerinde değişmeyen ve direkt olarak erişilebilen sabit bir adrese sahip olmaktadır.

Sabit ip adresine muhasebe yazılımı, özel sunucular ve bazı özel yazılımlar kullanan kişiler ihtiyaç duyabilir.

Birçok güvenlik kamerası bulut izleme özelliğine sahip olduğu için sabit ip adresine ihtiyaç duymaz. Fakat daha hızlı ve direkt erişim için sabit ip adresine ihtiyaç olabilir.

Satatip/sabit ip adresine ihtiyacım var mı?

Statik/Sabit ip adresine ihtiyacınız olup olmadığını çalıştığınız Güvenlik, Bilişim veya yazılım şirketinden öğrenmeniz gerekir.

ipv4 adreslerinin bir alternatifi var mı? Bundan sonra ne olacak?

ipv4 adreslerine alternatif olarak 1996 yılından beri ipv6 geliştirilmektedir. Fakat tüm dünyada ipv4 çok yaygın olduğu için ipv6 ya direkt olarak hızlı bir geçiş yapılamamışdır. ayrıca ipv6 hala geliştirilmeye devam etmektedir. ipv4 adreslerinin tükenmesiyle ipv6 adreslerine geçiş süreci hızlandırılmıştır.

ipv6 için de statik ip ücreti talep edilecek mi?

ipv6 adreslerine tam geçişin sağlanmasının ardından statik ip adreslerinin ücretsiz olması veya çok daha makul ücretlere bu hizmetin sunulması beklenmektedir.

ipv6 ya ne zaman geçilecek?

ipv6 ya tam geçişin nezaman olacağı tam olarak öngörülememektedir. Bu konuda ülkemizdede önemli çalışmalar yapılmış ve çok mesafe katedilmiştir. Birçok datacenter, Devlet kurumu, internet servis sağlayıcı aktif olarak ipv6 uyumlu sistemler kullanmaktadır. Fakat yinede tam bir tarihten söz etmek mümkün değildir.

ipv6 hakkında daha detaylı teknik bilgi için https://ipv6.metu.edu.tr/tr/node/1 adresini ziyaret edebilirsiniz.

ipv4 hakkında daha detaylı teknik bilgi için https://bidb.itu.edu.tr/sey..... adresini ziyaret edebilirsiniz.

E-Bülten aboneliği

Bizden duyurular, önemli bilgilendirmeler, kampanyalar ve haberleri almak istiyorsanız aşağıdaki telefon numaranız veya e-posta adresinizi yazabilirsiniz.

Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır.