Güvenli İnternet

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

Güvenli İnternet Hizmeti, sizi internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.

Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.
Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.
İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmeti'ni alabilir, profilinizi değiştirebilir ya da bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

internet hattınız üzerinden, seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle internet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfası'na yönlendirileceksiniz.​

Profil Seçenekleri Nelerdir?

*Çocuk Profili

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından işletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir. Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilir. Çocuk profili ile eğitim, ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri, tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

*Aile Profili

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir. Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerine ayrı ayrı seçimle erişim imkânı sunar.

​Yalın Aile Profili

Aile + Oyun Filtreli Profil

Aile + Sosyal Filtreli Profil

Aile + Sohbet Filtreli Profil

Aile + Sosyal + Sohbet Filtreli Profil

Aile + Sosyal + Oyun Filtreli Profil

Aile + Oyun + Sohbet Filtreli Profil

Aile + Sosyal + Sohbet + Oyun Filtreli Profil

Nasıl Kullanırım?

Güvenli İnternet Hizmeti'ni talep etmeyen abonelerin mevcut internet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam eder.

İnternet güvenlik profilinizi değiştirmek için iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşarak talepte bulunmanız yeterlidir.

E-Bülten aboneliği

Bizden duyurular, önemli bilgilendirmeler, kampanyalar ve haberleri almak istiyorsanız aşağıdaki telefon numaranız veya e-posta adresinizi yazabilirsiniz.

Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır.